Raoul Chiesa

Imię:
Raoul

Nazwisko:
Chiesa
Informacje o prelegencie:
Raoul Chiesa urodził się w 3 lipca 1973 w Turynie. Jest jednym z pierwszych włoskich hackerów.
Jego wycieczki po międzynarodowych sieciach komputerowych największych korporacji lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych rozpoczęły się w 1986 roku kiedy miał zaledwie 13 lat. Posługiwał się wtedy pseudonimem Nobody. Po serii głośnych włamań do sieci operatorów telekomunikacyjnych, wojska, rządu oraz instytucji finansowych, został oficjalnie zakwalifikowany przez międzynarodowe agencje do grona najbardziej zaawansowanych hackerów europejskich i amerykańskich w roku 1985.
Jako założyciel i główny technolog w @Mediaservice, włoskiej niezależnej firmie zajmującej się konsultingiem w dziedzinie bezpieczeństwa, Raoul Chiesa uczestniczy w badaniach nad bezpieczeństwem komputerów od roku 1997, razem z zespołem ekspertów i techników, którzy pracują nad krajowymi i międzynarodowymi projektami badawczymi z dziedziny bezpieczeństwa.
W roku 2000 prof. Danilo Bruschi, prezes CLUSIT, zaprosił go w charakterze członka założyciela Włoskiego Towarzystwa Bezpieczeństwa Komputerowego (Italian Association for Computer Security); od pierwszego roku dzziałania towarzystwa, Raoul Chiesa jest członkiem jego zarządu, bierze udział w pracach Komisji Badawczej ds. Certyfikacji Bezpieczeństwa Komputerowego (Study Commission about the Certifications in Computer Security) i działa w roli koordynatora Komisji Open Source i Bezpieczeństwa (Open Source and Security?s Commission).
W roku 2002, dwóch badaczy ds. bezpieczeństwa założyło razem z Raoulem włoskie stowarzyszenie ?Blackhats.it?, grupę ekspertów ds. bezpieczeństwa i hakerów, z których część pracuje w branży ICT, którzy zdecydowali działać pod wspólną egidą. Jest to niewielka grupa profesjonalistów z silnymi powiązaniami z “podziemiem” wyznająca filozofię dobrych hakerów, którzy skupiają się na rozwoju technologii oraz popraawie standardów bezpieczeństwa Internetu.
Od 2003 roku, Raoul Chiesa pełni rolę referenta Europy Południowej w TSTF (Telecom Security Task Force), międzynarodowym panelu konsultantów o wyższym poziomie umiejętności związanych z działaniem operatorów telekomunikacyjnych obecnym na czterech kontynentach; w tym samym roku Raoul został wybrany do Zarządu ISECOM, w którym pełnił wcześniej rolę dyrektora ds. komunikacji (2004).

Temat wystąpienia:
(nie)bezpieczeństwo X.25 w roku 2007: doświadczenia z pola boju

Abstrakt: