Paweł Pokrywka

Imie:
Paweł

Nazwisko:
Pokrywka

Informacje o prelegencie:
Paweł Pokrywka - jest absolwentem Informatyki na Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej (specjalność Inżynieria Internetowa / Systemy Bezpieczne). Od ośmiu lat zajmuje się bezpieczeństwem sieci komputerowych oraz systemami uniksowymi. Korzystając z doświadczenia w zapewnianiu dostępu do Internetu w dużej sieci lokalnej specjalizuje się w zagadnieniach związanych z Ethernetem i pokrewnymi technologiami. Jego zainteresowania obejmują także systemy wbudowane, praktyczne aspekty kryptografii oraz inne kwestie z zakresu informatyki, telekomunikacji i elektroniki. Projekty oraz teksty techniczne jego autorstwa można znaleźć pod adresem: cryptonix.org.

Temat wystąpienia:
Radar w Ethernecie czyli jak określić lokalizację hosta w sieci LAN

Abstrakt:
Administrator próbujący zlokalizować intruza, osoba przeprowadzająca audyt bezpieczeństwa czy wreszcie napastnik usiłujący zdobyć informacje o strukturze sieci — każda z tych osób chciałaby poznać lokalizację interesującego ją w danej chwili hosta.

Podczas prezentacji Paweł Pokrywka przedstawi publikowaną po raz pierwszy, autorską metodę lokalizowania hostów w sieci Ethernet. Prezentowana technika opiera się na niskopoziomowych własnościach przełączników sieciowych oraz nietypowym wykorzystaniu protokołu ARP. Metoda nie wymaga wykorzystania zarządzalnych urządzeń sieciowych.

W trakcie wykładu odbędzie się demonstracja narzędzia implementującego powyższą metodę. Zostaną omówione także inne, nowe lub mało znane “tricki” możliwe do wykonania w Ethernecie.